Styl angielski

Niepowtarzalny angielski styl jest wyrazem ogromnego zamiłowania Brytyjczyków do tradycji i rodzinnych zwyczajów. W domach mieszkańców Wyspy znajdziemy współczesne tapety, zasłony, pościele i obicia krzeseł, kanap i foteli, których wzornictwo proponowane przez rodzime firmy z ponad 100 - letnimi tradycjami, co niezwykłe, jest dokładnie takie samo jak na początkach XIX wieku. Motyw angielskiej róży wybierany do wystroju wnętrz przez brytyjskie panie domu, a następnie ich córki, wnuczki a nawet prawnuczki przeszedł już do klasyki i zapewne powielany będzie przez kolejne dziesięciolecia.

styl angielski jadalnia

Przytulne, sentymentalne wnętrza

Duże nagromadzenie romantycznych wzorów kwiatowych, tradycyjnych brytyjskich krat i pasów, rodzinnych pamiątek i bibelotów w połączeniu z przyjemną kolorystyką w odcieniach bieli, kremu, różu, błękitu a nawet ciemnej zieleni ocieplają pomieszczenia, czyniąc je przytulnymi i nieco sentymentalnymi.

styl angielski salon

Meble angielskie

Wnętrza w stylu angielskim zdobią ściany z drewnianą dekoracyjną boazerią nadającą im elegancji i reprezentacyjności. Meble angielskie przybierają klasyczne stylizowane formy, jednak tu w odróżnieniu od francuskiego wzornictwa są one zdecydowanie mniej wyrafinowane, pozbawione rocaille i innych wyszukanych detali zdobniczych. Drewniana powierzchnia mebli angielskich utrzymana jest w naturalnej kolorystyce lub w jasnych barwach bieli lub kremu. Przeszklone przedzielone szprosami drzwiczki witryn i kuchennych szafek eksponują brytyjską porcelanę najczęściej w drobne kwiaty róży. W salonach i domowych bibliotekach angielskich uwagę przyciągają tradycyjne, eleganckie kominki z zawieszonymi nad nimi lustrami w dekoracyjnych ramach. W pobliżu portalu kominkowego często znajduje się wygodny fotel, który sprzyja wypoczynkowi i zachęca do ciekawej lektury przy filiżance herbaty.

Meble do gabinetu w stylu angielskim

Styl angielski ma wiele twarzy: może być bardziej sielski, nostalgiczny lub lekki, zawsze jednak pozostaje tradycyjny, elegancki i przytulny.

Kuchnia w stylu angielskim